top of page

ZŁOCIENIEC

POŁCZYN ZDRÓJ

ŁOBEZ

KALISZ POMORSKI

CZAPLINEK

IMG_3846.JPG

  Nasze sale

W Złocieńcu, Połczynie Zdrój i Czaplinku/Broczyno 

trenujemy w dojo/sali przystosowanej do sztuk walki.

W Łobzie i Kaliszu Pomorskim korzystamy z gościnności szkół .

-Miasta-
-Miejsca-Grupy-

Contact

Dlaczego z nami

  • zajęcia są prowadzone w 3 grupach wiekowych dopasowanych rozwojem psycho-fizycznym

    grupa 4-6 lat, 7-9 lat i zawodnicza od 9 lat

  • zajęcia w Złocieńcu i Połczynie Zdrój odbywają się na specjalnie przygotowanym, bezpiecznym dojo-sali ćwiczeń do sztuk walki

  • nasi instruktorzy posiadają wszelkie wymagane uprawnienia i są pod stałym nadzorem szkoleniowym Polskiej Federacji Kyokushin Karate

  • w ciągu roku bierzemy udział w kilku różnych turniejach o różnym stopniu zaawansowania: różne zawody miejskie, powiatowe, Mistrzostwa Województwa, Mistrzostwa Polski Północnej, Mistrzostw Polski i zawody międzynarodowych

  • co roku organizujemy obozy szkoleniowo wypoczynkowe dla dzieci -zimowy, letni i mini obóz dla początkujących

 

Dlaczego Karate

1. Karate uczy dyscypliny i szacunku. Trening karate to nie tylko trening fizyczny i techniczny. Poprzez pokłon „rei” na początku i na końcu każdego treningu daje się wyraz szacunku trenerowi i współćwiczącym. Trener-sensei dba o to, by na „dojo” panowała atmosfera skupienia, koncentracji, wzajemnego szacunku i odpowiedzialności za partnera.

2. Karate uczy spokoju i równowagi. Celem karate nie jest bowiem zwycięstwo nad przeciwnikiem ale zwycięstwo nad własnymi słabościami.

3. Karate usprawnia ciało. Wspomaga symetryczny rozwój obu stron ciała, zapobiega wadom postawy. Rozwija zwinność, gibkość i koordynację. Wszystkie wschodnie ćwiczenia, a najbardziej ćwiczenia rozciągające stosowane podczas treningu karate, są bardzo korzystne w profilaktyce i leczeniu skolioz. Obecnie na skoliozę, najtrudniejsze w korekcji trójpłaszczyznowe skrzywienie kręgosłupa choruje co dziesiąte dziecko w Polsce. Zapobiegające skoliozie ćwiczenia są więc szczególnie ważne dla dzieci w okresie ich szybkiego wzrostu: w wieku 6-8 lat i później 14-15 lat.

4. Karate rozwija mózg. Trening ogólnorozwojowy i usprawniający obustronną koordynację ciała wpływa pozytywnie na rozwój funkcji mózgowych. Karate jest zalecaną dyscypliną dla dzieci z dysleksją, dysgrafią, dyspraksją i deficytami uwagi. Wielokrotnie powtarzane i doskonalone ruchy, mozolnie ćwiczone, złożone układa kata wspomagają rozwój poznawczy, powodują wzrost świadomości własnego ciała i poprawę pamięci.

5. Karate jest dla każdego, bez względu na wiek. Rozpoczęta przygoda z karate może trwać całe życie. Nie ma górnej granicy wieku w którym można rozpocząć treningi, dlatego często razem z dziećmi na karate zapisują się również rodzice.

6. Karate uczy stawiania sobie i osiągania celów. Systematyczny trening, dążenie do zdobycia coraz wyższych stopni w karate wymagają ogromnej systematyczności i zaangażowania. Wyrobione u dzieci nawyki wytrwałej pracy i pokonywania własnych ograniczeń w sporcie będą stanowić mocny fundament pod ich przyszłe sukcesy życiowe.

7. Karate podnosi samoocenę. Sprawne, wysportowane ciało a także uczucie zadowolenia z osiągniętych rezultatów na treningu są ogromnym, pozytywnym czynnikiem podnoszącym samoocenę i zwiększającym wiarę we własne możliwości również na innych polach.

8. Karate eliminuje napięcie, podnosi odporność na stres. Żyjemy w czasach, w których każdy, również dzieci, jest narażony na stres. Nasze ciała zmuszone przez wiele godzin do siedzącej pozycji buntują się. Na napięciowe bóle głowy, kręgosłupa uskarżają się coraz częściej nawet uczniowie młodszych klas szkół podstawowych. Regularna aktywność fizyczna jest uznanym środkiem łagodzącym negatywne skutki stresu i lęku. Zalecana jest przez specjalistów jako najlepsza profilaktyka depresji, stanów lękowych czy uzależnień.

9. Karate integruje dzieci, młodzież i dorosłych podczas wspólnych treningów. Zaspokaja potrzebę przynależności do grupy i akceptacji.

10. Karate uczy samoobrony. Nie bez powodu ten punkt widnieje na tej liście na ostatnim miejscu. Jedna z zasad tej sztuki walki głosi, że walka nierozpoczęta jest walką wygraną. Podczas treningu dużo czasu poświęca się na uskutecznianie techniki bloków, ciosów i kopnięć. Zastosowanie tych technik karate jest dopuszczalne w obronie koniecznej. Warto jednak zaznaczyć, że osoba pewna siebie, sprawna, wyprostowana i patrząca rozmówcy prosto w oczy rzadko staje się obiektem zaczepek czy ataku ze strony agresorów.

bottom of page